Spotkanie z funkcjonariuszem Aresztu Śledczego Panem Adrianem Cichoniem

II Studencka Zimowa Zbiórka dla Zwierząt

PANEL DYSKUSYJNY – ROZWÓJ ZAWODÓW PRAWNICZYCH

O rynku usług prawniczych, ścieżkach kariery, rozdźwięku między nauką a praktyką i wielu innych sprawach rozmawiali ze studentami nasi eksperci – adwokaci, sędzia i doradca podatkowy.

Panel został zorganizowany przez Samorząd Studentów Wyższej Szkoły Prawa. W dyskusji udział wzięli:

🌟 Doradca Podatkowy Pan Jan Pietrzak, 🌟 Pani Adwokat dr Anna Supranowicz, 🌟 Pani Adwokat dr Magdalena Kornak oraz 🌟 Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu Pan Tomasz Krawczyk.

🎤 Spotkanie poprowadziła Bianka Różnowicz

Po przywitaniu i przedstawieniu prelegentów, którzy opowiedzieli o swoich kwalifikacjach i ścieżkach kariery, rozpoczęto dyskusję. Skupiała się ona na 4 grupach tematycznych:

👉 Rynek usług prawniczych

👉 Wybór drogi

👉 Praktyka a nauka

👉 Jakość kształcenia

Panel był ogromnie ciekawy! Nasz Samorząd zapowiada kolejne inicjatywy – zaglądajcie tu, by błyskawicznie się o nich dowiadywać!

Symulacjamiejscazbrodnimarca

Symulacja miejsca zbrodni 26 marca 2018

Dnia 26 marca 2018r. o godzinie 16.00 odbyła się symulacja miejsca zbrodni. Studenci uczyli się wypełniać protokoły oględzin osoby oraz miejsca zbrodni, a także oznaczać oraz zabezpieczać dowody. Na koniec ustalali domniemany bieg zdarzeń, który doprowadził do morderstwa. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie.

V Konkurs Krasomówczy WSP

V Konkurs Krasomówczy WSP

Dnia 22 marca 2018r. o godz. 10.00 na naszej Uczelni odbył się V Konkurs Krasomówczy. Przewodniczącym jury był Pan Prokurator Tomasz Salwa, a członkami komisji Pani Rektor Wyższej Szkoły Prawa – prof. dr hab. Urszula Kalina-Prasznic, Adwokat dr Anna Supranowicz, Adwokat dr Magdalena Kornak, Sędzia dr Marcin Drabik oraz Sędzia Tomasz Krawczyk.

Konkurs prowadzili: Kacper Nadolski – Przewodniczący Samorządu Studenckiego w Wyższej Szkole Prawa oraz Kamila Nowak, która w Samorządzie Studenckim pełni funkcję Członka Rady Wydziału.

Po długiej naradzie komisji, werdykt jury był następujący:

  1. miejsce zajęła Agnieszka Łukaszun
  2. miejsce zajęła Anna Cupiał
  3. miejsce zajął Bartosz Czyszczoń

Wyróżniona przez publiczność została Aleksandra Orzechowska

Główną nagrodą w konkursie były książki, które zostały ufundowane przez Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury oraz Fundację im. Ireny Babińskiej.

Gratulujemy nagrodzonym uczestnikom oraz dziękujemy wszystkim studentom za udział i doping.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

schronisko

Koło Nauk Penalnych „Liberum” w dniach 21.11-02.12.2017r. zorganizowało Studencką Zimową Zbiórkę dla Zwierząt z TOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, mieszczącego się przy ulicy Ślazowej 2. Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów Wyższej Szkoły Prawa, a także osób spoza uczelni, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie. Zebrane dary tzn. 3 duże kartony karmy dla psów i kotów oraz kilkanaście sztuk koców i poduszkę Przewodnicząca Koła Ewa Czajka zawiozła do siedziby schroniska.

Zarząd Koła bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy dołączyli się do wydarzenia, a w szczególności osobom spoza uczelni, które pomogły w organizacji Studenckiej Zimowej Zbiórki dla Zwierząt: Paulinie Kicmal i Wojciechowi Kustoszowi za udostępnienie prywatnego samochodu i pomoc w dostarczeniu darów do schroniska.

n

Wariograf na tropie zabójcy

W dniu 12 grudnia 2017 r. odbył się warsztat „Wariograf na tropie zabójcy” poprowadzony przez Pana prof. Ryszarda Jaworskiego, w którym udział wzięli członkowie Kół Naukowych – Studenci Wyższej Szkoły Prawa.

Warsztat miał na celu zapoznanie Studentów z narzędziem kryminalistycznym wykorzystywanym przez organy ścigania.

Podczas warsztatów Pan Profesor przedstawił Studentom historię wariografu, metodykę odczytywania „języka wariografu”, a także podzielił się doświadczeniem zdobytym podczas pracy z wykrywaczem kłamstw. Studenci, którzy poddali się badaniu poligrafem mogli doświadczyć jak działa to urządzenie oraz przekonać się, że oszukanie go jest niemożliwe.