PANEL DYSKUSYJNY – ROZWÓJ ZAWODÓW PRAWNICZYCH
/w Aktualności, Inicjatywy studentów /Autor MarketingWSPO rynku usług prawniczych, ścieżkach kariery, rozdźwięku między nauką a praktyką i wielu innych sprawach rozmawiali ze studentami nasi eksperci – adwokaci, sędzia i doradca podatkowy.
Panel został zorganizowany przez Samorząd Studentów Wyższej Szkoły Prawa. W dyskusji udział wzięli:
🌟 Doradca Podatkowy Pan Jan Pietrzak, 🌟 Pani Adwokat dr Anna Supranowicz, 🌟 Pani Adwokat dr Magdalena Kornak oraz 🌟 Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu Pan Tomasz Krawczyk.
🎤 Spotkanie poprowadziła Bianka Różnowicz
Po przywitaniu i przedstawieniu prelegentów, którzy opowiedzieli o swoich kwalifikacjach i ścieżkach kariery, rozpoczęto dyskusję. Skupiała się ona na 4 grupach tematycznych:
👉 Rynek usług prawniczych
👉 Wybór drogi
👉 Praktyka a nauka
👉 Jakość kształcenia
Panel był ogromnie ciekawy! Nasz Samorząd zapowiada kolejne inicjatywy – zaglądajcie tu, by błyskawicznie się o nich dowiadywać!
Symulacja miejsca zbrodni 26 marca 2018
/w Inne projekty /Autor MarketingWSPDnia 26 marca 2018r. o godzinie 16.00 odbyła się symulacja miejsca zbrodni. Studenci uczyli się wypełniać protokoły oględzin osoby oraz miejsca zbrodni, a także oznaczać oraz zabezpieczać dowody. Na koniec ustalali domniemany bieg zdarzeń, który doprowadził do morderstwa. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie.
V Konkurs Krasomówczy WSP
/w Konkurs Krasomówczy /Autor MarketingWSPDnia 22 marca 2018r. o godz. 10.00 na naszej Uczelni odbył się V Konkurs Krasomówczy. Przewodniczącym jury był Pan Prokurator Tomasz Salwa, a członkami komisji Pani Rektor Wyższej Szkoły Prawa – prof. dr hab. Urszula Kalina-Prasznic, Adwokat dr Anna Supranowicz, Adwokat dr Magdalena Kornak, Sędzia dr Marcin Drabik oraz Sędzia Tomasz Krawczyk.
Konkurs prowadzili: Kacper Nadolski – Przewodniczący Samorządu Studenckiego w Wyższej Szkole Prawa oraz Kamila Nowak, która w Samorządzie Studenckim pełni funkcję Członka Rady Wydziału.
Po długiej naradzie komisji, werdykt jury był następujący:
- miejsce zajęła Agnieszka Łukaszun
- miejsce zajęła Anna Cupiał
- miejsce zajął Bartosz Czyszczoń
Wyróżniona przez publiczność została Aleksandra Orzechowska
Główną nagrodą w konkursie były książki, które zostały ufundowane przez Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury oraz Fundację im. Ireny Babińskiej.
Gratulujemy nagrodzonym uczestnikom oraz dziękujemy wszystkim studentom za udział i doping.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.
Koło Nauk Penalnych „Liberum” w dniach 21.11-02.12.2017r. zorganizowało Studencką Zimową Zbiórkę dla Zwierząt z TOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, mieszczącego się przy ulicy Ślazowej 2. Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów Wyższej Szkoły Prawa, a także osób spoza uczelni, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie. Zebrane dary tzn. 3 duże kartony karmy dla psów i kotów oraz kilkanaście sztuk koców i poduszkę Przewodnicząca Koła Ewa Czajka zawiozła do siedziby schroniska.
Zarząd Koła bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy dołączyli się do wydarzenia, a w szczególności osobom spoza uczelni, które pomogły w organizacji Studenckiej Zimowej Zbiórki dla Zwierząt: Paulinie Kicmal i Wojciechowi Kustoszowi za udostępnienie prywatnego samochodu i pomoc w dostarczeniu darów do schroniska.
Wariograf na tropie zabójcy
/w Inne projekty /Autor adminW dniu 12 grudnia 2017 r. odbył się warsztat „Wariograf na tropie zabójcy” poprowadzony przez Pana prof. Ryszarda Jaworskiego, w którym udział wzięli członkowie Kół Naukowych – Studenci Wyższej Szkoły Prawa.
Warsztat miał na celu zapoznanie Studentów z narzędziem kryminalistycznym wykorzystywanym przez organy ścigania.
Podczas warsztatów Pan Profesor przedstawił Studentom historię wariografu, metodykę odczytywania „języka wariografu”, a także podzielił się doświadczeniem zdobytym podczas pracy z wykrywaczem kłamstw. Studenci, którzy poddali się badaniu poligrafem mogli doświadczyć jak działa to urządzenie oraz przekonać się, że oszukanie go jest niemożliwe.
Oferta
- Prawo 5-letnie studia
- Kryminologia i kryminalistyka – 3-letnie studia I stopnia we Wrocławiu
- Cyberbezpieczeństwo – studia I stopnia we Wrocławiu
- Zarządzanie kryzysowe – studia I stopnia we Wrocławiu
- Bezpieczeństwo wewnętrzne – studia II stopnia 3-semestralne
- Przeniesienia z innych uczelni
- Studia podyplomowe
- FAQ
Kontakt
© Copyright 2015 – 2023
– Wyższa Szkoła Prawa
Przetwarzanie danych osobowych
Polityka prywatności
Deklaracja dostępności