Relacje z programu ERASMUS+

RELACJE Z PROGRAMU ERASMUS+

MARZEC 2024

Program Erasmus+ to nie tylko możliwość wyjazdu na studia lub praktyki dla studentów, ale także dla pracowników administracyjnych oraz wykładowców uczelni. W dniach 25-30 marca 2024 panie Paulina Misiura oraz Wiktoria Więdłocha z Biura Obsługi Studentów w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu uczestniczyły w kursie języka angielskiego w Atlantic Language School w Galway w Irlandii przeznaczonym dla pracowników uczelni wyższych z całej Europy. Poza zwiększeniem swoich kompetencji językowych podczas wyjazdu miały również okazję poznać bliżej kulturę Irlandii, a także wymienić się doświadczeniami z pracownikami uczelni w innych krajach.

PAŹDZIERNIK 2023

W dniach 20-24 października 2023 r. wykładowca Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu dr Paweł Fiktus przebywał w Belgii, na Université catholique de Louvain w Louvain-la-Neuve (UCLouvain), w ramach programu Erasmus +. Poza przeprowadzeniem zajęć dydaktycznych dr Paweł Fiktus miał możliwość zapoznać się zasadami funkcjonowania uczelni, jej programem nauczenia, przeprowadził także kwerendę na potrzeby prac naukowych. 

W dniach 16-18 października 2023 Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu gościła panią Zsuzsanna Peres, Associate Professor, National University of Public Service, Faculty of Public Governance and International Studies, Department of History of State and Law, Budapest. Dr Zsuzsanna Peres przyjechała do WSP w ramach programu Erasmus +.

W wykładach prowadzonych w języku angielskim udział wzięli zarówno studenci kierunku Prawo jak i Bezpieczeństwo wewnętrzne. Tematy zrealizowanych zajęć:

  • Introduction to the constitutional tradition of Hungary, from historical constitution to Basic Law.
  • Frommultiethnic state to nation state. The nationalities of the Hungarian Kingdom before WW I. and the effect of the Trianon Peace Treaty on nowadays population. Hungarians within andoutside of the borders of Hungary.
  • Migration policy ofthe Hungarian State. Incoming and outgoing migration in the past and present.
  • The Hungarian state after WW II and during the socialism and the political transition of 1989.

MAJ 2023

W dniach 8-12 maja 2023 mgr Agnieszka Madej, Koordynator programu Erasmus+ miała okazję wziąć udział w kolejnym wyjeździe pracowniczym typu „Staff Mobility for Training” w ramach programu Erasmus+.

Wyjazd związany był z możliwością prezentacji Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu wraz z Uczelnią Techniczno–Handlową im. H. Chodkowskiej w Warszawie podczas targów zorganizowanych w ramach 2nd International Week przez Alanya HEP University w Turcji.

W spotkaniu wzięło udział 75 gości, którzy reprezentowali 50 Uniwersytetów z 18 krajów. Była to znakomita okazja do nawiązaniu wielu cennych kontaktów, które w najbliższej przyszłości zaowocują podpisaniem kolejnych umów partnerskich.

Wyjazdy sfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Wyrażone poglądy i opinie zawarte na tej stronie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Narodowej Agencji programu Erasmus+. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.