W dniach 05.12-18.12.2018 r. Koło Nauk Penalnych „Liberum” zorganizowało II Studencką Zimową Zbiórkę dla Zwierząt z TOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, mieszczącego się przy ulicy Ślazowej 2. Podobnie jak w poprzednim roku, inicjatywa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów Wyższej Szkoły Prawa, a także osób spoza Uczelni, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie. W dniu 18 grudnia, zebrane dary: 3 duże kartony wypełnione karmą dla psów i kotów, 13,5-kilogramowy worek karmy dla psów oraz kilkanaście sztuk koców, zostały przewiezione do siedziby schroniska przez Przewodniczącą Koła Ewę Czajkę oraz Sekretarz Koła Aleksandrę Orzechowską.

Zarząd Koła bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy dołączyli się do wydarzenia,
a w szczególności osobom spoza Uczelni, które pomogły w organizacji II Studenckiej Zimowej Zbiórki dla Zwierząt: Łukaszowi Chudzikowi za udostępnienie prywatnego samochodu oraz Jakubowi Cholewie za pomoc w dostarczeniu darów do schroniska.