Zdjęcie mapy z zaznaczonymi miejscami

Patronat WSP nad konferencją „Gminy i powiaty w systemie bezpieczeństwa”

Z przyjemnością informujemy, że Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu objęła patronatem konferencję „Gminy i powiaty w systemie bezpieczeństwa” organizowaną przez Starostwo Powiatu Wrocławskiego, która odbędzie się w dniach 30.11-01.12.2023  r. w Trzebnicy.  

Zapewnienie bezpieczeństwa publicznego jest zadaniem skomplikowanym, wymagającym koordynacji działań na wielu szczeblach administracyjnych, a współpraca różnych instytucji jest niezbędna dla skutecznego zarządzania systemami kryzysowymi, prewencji oraz ochrony obywateli. Obecnie, w kontekście nowych wyzwań, takich jak terroryzm, cyberataki, konflikty zbrojne, zgłębienie problematyki bezpieczeństwa na poziomie lokalnym, staje się tematem o szczególnym znaczeniu. Konferencja będzie więc doskonałą okazją do omówienia kluczowych kwestii związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem oraz wymiany myśli i doświadczeń w tej dziedzinie.

W konferencji reprezentować Wyższą Szkołę Prawa we Wrocławiu będą wykładowcy naszej Uczelni – Kierownik Katedry Prawa w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu prof. dr hab. Krzysztof Wójtowicz, który wygłosi wykład pt. „Gmina i powiat podczas konstytucyjnych stanów nadzwyczajnych” oraz prof. dr hab. Marek Bojarski z wystąpieniem na temat „Odpowiedzialność władz samorządowych za bezpieczeństwo lokalne”. W panelach dyskusyjnych udział wezmą: płk. rez. prof. WSP dr hab. inż. Marcin Liberacki oraz płk rez. dr inż. Romuald Grocki. Jeden z paneli poprowadzi także dr Agnieszka Sokołowska, wykładowca WSP i Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. 

Jesteśmy dumni, że poprzez współorganizację konferencji nasza Uczelnia, która specjalizuje się w dziedzinie prawa i bezpieczeństwa, wraz ze Starostwem Powiatowym Wrocławia przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wrocławskiego. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia: