Studia we Wrocławiu – wszystko, co musisz wiedzieć

<img src="studia-we-wroclawiu-wszystko-co-musisz-wiedziec.jpg"alt="Uczelnia Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu budynek">
Zakończenie kolejnego etapu edukacji, jakim jest szkoła średnia, wiąże się z koniecznością podejmowania trudnych decyzji. Wybór odpowiedniej uczelni wyższej warunkuje naszą przyszłość oraz dalszy rozwój kariery zawodowej. Nie bez powodu przez wielu uznawany jest za jeden z najważniejszych punktów zwrotnych w życiu człowieka. Wielu przyszłych studentów w pogoni za wymarzonymi
studiami, opuszcza rodzinne miejscowości i wyjeżdża do największych miast w Polsce, by studiować w renomowanej uczelni. Każdego roku na studia we Wrocławiu decyduje się tysiące maturzystów z różnych zakątków kraju. Interesujące perspektywy zawodowe, możliwość zdobycia międzynarodowych kontaktów czy atrakcyjne życie studenckie to tylko kilka z powodów, dla których warto kontynuować edukację właśnie w “mieście stu mostów”. W dzisiejszym artykule zagadnienie studia we Wrocławiu rozkładamy na czynniki pierwsze. 

Studia Wrocław – dlaczego warto?

Kiedy w grę wchodzi najwyższa jakość edukacji oraz renoma uniwersytetu dla studenta kilometry nie grają roli. Na studenckiej mapie Polski, Wrocław od lat utrzymuje się w czołówce najbardziej atrakcyjnych miast. Jednym z powodów, przeważających na jego korzyść jest niezwykle szeroka oferta edukacyjna, dzięki której każdy student ma okazję odnaleźć kierunek właśnie dla siebie. Ponadto uczelnie we Wrocławiu zajmują topowe pozycje w ogólnopolskich rankingach, co świadczy o ich wysokim poziomie nauczania. Dodatkowo dynamiczny rozwój wrocławskiego rynku pracy, sprzyja znalezieniu zatrudnienia już na studiach. Studia we Wrocławiu to wyjątkowa okazja do zdobycia kontaktów na arenie międzynarodowej – miasto otwarte jest na różne narodowości. Nowe, pasjonujące znajomości to okazja do odkrycia nieznanych dotąd kultur, tradycji oraz zwyczajów. Wrocław należy do czołówki miast akademickich w Polsce – to właśnie tutaj edukację na poziomie uczelni wyższych pobiera ponad 130 tysięcy studentów. 

Studenci we Wrocławiu w wolnych chwilach nie mogą narzekać także na nudę. Miasto oprócz szerokiego wachlarza możliwości edukacyjnych oferuje również bogate życie towarzyskie. Nie brakuje tutaj ciekawych klubów, tematycznych pubów (jak ten inspirowany kultową powieścią fantasy autorstwa J. K. Rowling), kin studyjnych czy wyjątkowych wydarzeń i koncertów, które okażą się prawdziwą gratką dla każdego melomana.  Wrocław należy docenić także pod kątem turystycznym. Jego mieszkańcy każdego dnia podziwiać mogą zabytkową architekturę – barokowe kamienice, pozostałości romańskiego grodu czy gotyckie kościoły. Każdy powinien przespacerować się Rynkiem Starego Miasta, który jest jednym z największych rynków w Europie. Na liście “do odwiedzenia” z pewnością znajdzie się miejsce dla wrocławskiego ZOO czy malowniczych terenów wokół Hali Stulecia. Studenci we Wrocławiu mają niepowtarzalną okazję do poznania wszelkich atrakcji tego wyjątkowego miasta.

Studia prawnicze we Wrocławiu

Przyszli studenci prawa we Wrocławiu mają do wyboru zarówno uczelnie państwowe, jak i prywatne. Nauka może odbywać się w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym Wraz z wieloma możliwościami, w głowie przyszłych żaków pojawia się jednak coraz więcej wątpliwości. Która uczelnia jest właśnie dla mnie? Podjęcia decyzji nie ułatwia świadomość, iż będzie ona miała ogromny wpływ na naszą dalszą karierę zawodową. Dokładne przestudiowanie programu studiów oraz możliwości zawodowych po ich ukończeniu to pierwszy krok w stronę dokonania właściwego wyboru. Pod uwagę warto wziąć także formę zajęć oraz ich prowadzących. Na przykład w składzie kadry akademickiej Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu odnajdziemy wielu praktyków, których zajęcia przyciągają uwagę spojrzenia kandydatów i studentów z całej Polski. Tutaj codziennie spotkać można na uczelnianych korytarzach sędziów, prokuratorów, adwokatów czy radców prawnych, którzy spieszą na zajęcia  lub wykłady.

Wrocław studia w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Prawa oferuje studia na dwóch kierunkach: Prawo oraz Bezpieczeństwo wewnętrzne. Uczelnia oferuje studia w trybie dziennym, jak i zaocznym. Studenci we Wrocławiu mają szansę poznać wybrany zawód od podszewki, dzięki zajęciom prowadzonym przez wykładowców aktywnych zawodowo. Wyższą Szkołę Prawa wyróżnia praktyczne podejście do edukacji, dające jej absolwentom gwarancję nie tylko zdobycia niezbędnych kompetencji teoretycznych, ale także umiejętności koniecznych do wykonywania przyszłego zawodu. Studenci korzystać mogą także z szeregu dodatkowych możliwości – zaczynając od przystąpienia do prężnie działających kół naukowych, poprzez udział w dodatkowych wykładach, aż po pomoc Akademickiego Biura Karier. ABK oferuje pomoc w znalezieniu stażu czy praktyki, a także konsultacje z doradcą zawodowym. Warto zaznaczyć, że Wyższą Szkołę Prawa charakteryzuje kameralność, dzięki której możliwe jest indywidualne podejście do każdego studenta.

Co robić między zajęciami, studiując w Wyższej Szkole Prawa?

Zdecydowanym atutem studiów prawniczych w Wyższej Szkole Prawa jest atrakcyjna lokalizacja uczelni. Znajduje się ona bowiem w samym sercu Wrocławia przy ulicy Świętej Jadwigi 12. Sam uczelniany dziedziniec to przyjemne miejsce na spotkania i rozmowy ze znajomymi z rocznika. Studenci we Wrocławiu z pewnością docenią jej niedaleką odległość od Wyspy Piaskowej oraz malowniczego Ostrowa Tumskiego. Wiosenne przerwy w zajęciach umili więc nauka na świeżym powietrzu, a jesienią bliska odległość do przyjaznych studentom kawiarni. Niedaleko znajdują się m.in. bary mleczne, takich jak Jaś i Małgosia, czy kultowy Bar Miś, oferujące pożywne studenckie posiłki za niewielką kwotę. Dzięki położeniu w samym centrum Wrocławia studenci nie muszą martwić się o utrudniony dojazd na zajęcia. Jeśli zrezygnują z porannego spaceru, mogą skorzystać z komunikacji miejskiej w postaci autobusów czy tramwajów, których linii w pobliżu Wyższej Szkoły Prawa zdecydowanie nie brakuje. Wielu studentów zaocznych ucieszy również bliskość dworca PKP i PKS.

Wrocław dla studentów – gdzie mieszkać?

Uczelnie we Wrocławiu, skupiają studentów z całej Polski. Przyjezdni powinni wiedzieć,  że Wrocław dla studentów jest bardzo otwarty. Do ich dyspozycji dostępnych jest wiele akademików, które przynależą do uniwersytetów, a także prywatnych domów studenckich. Charakteryzują się one niższym czynszem, w którego cenę często wliczony jest dostęp do Internetu. Natomiast dla osób preferujących prywatne lokum, dobrą alternatywą okaże się wynajęty pokój lub mieszkanie we Wrocławiu. Ważne, aby przyszłe mieszkanie było dobrze skomunikowane z uczelnią, a dojazd nie stanowił dla nas problemu. Poszukiwania warto rozpocząć jeszcze w lipcu, kiedy lokalny rynek mieszkaniowy dopiero przygotowuje się na przyjęcie nowo przyjezdnych studentów.