Co zyskasz dzięki studiom w WSP?

Co-zyskasz-dzieki-studiom-w-wsp

Każdego roku przyszli studenci stają przed wyborem studiów i odpowiedniej uczelni wyższej. Warto, aby ta decyzja była dobrze przemyślana. Zawodowa przyszłość kształtuje się bowiem już w trakcie studiów, które pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności przydatnych w pracy. Jeśli po przejrzeniu kierunków studiów we Wrocławiu marzysz o studiach prawniczych, zapraszamy Cię do Wyższej Szkoły Prawa

Jesteśmy uczelnią niepubliczną o profilu praktycznym, kształcącą studentów od 2014 roku. Nasz program studiów jest ułożony zgodnie z najwyższymi standardami Unii Europejskiej. Do kadry akademickiej WSP należą wykwalifikowani wykładowcy, którzy w kameralnych warunkach przekazują studentom swoją wiedzę, a także dzielą się doświadczeniami z pracy zawodowej. Prawo jest dziedziną nauki, która nieustannie się zmienia, dlatego dbamy, aby pracownicy WSP podnosili kwalifikacje i doskonalili wiedzę. Wiemy również, jak ważne jest zdobywanie praktycznych umiejętności w dzisiejszych czasach. Nasi studenci odbywają praktyki zawodowe i staże, a w trakcie zajęć zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną. Atutem WSP jest również lokalizacja – jeśli interesujesz się studiami prawniczymi we Wrocławiu, ale obawiasz się czasochłonnych dojazdów, nasza Uczelnia jest idealnym wyborem dla Ciebie. Znajdujemy się bowiem w samym sercu Wrocławia, w pobliżu malowniczego Ostrowa Tumskiego i Wyspy Słodowej

Kierunki studiów w WSP

W naszej ofercie znajdują się jednolite studia magisterskie na kierunku prawo oraz studia I stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne o specjalnościach:  kryminologia i kryminalistyka, cyberprzestępczość i zarządzanie kryzysowe.

  • W trakcie studiów prawniczych będziesz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych praktyków – sędziów, prokuratorów, adwokatów oraz notariuszy i radców prawnych. Zdobędziesz wiedzę m.in. z zakresu prawa karnego i cywilnego, postępowania administracyjnego oraz metodyki rozstrzygania spraw karnych. Ukończenie prawa umożliwi Ci znalezienie zatrudnienia m.in. w kancelariach, organizacjach samorządowych, placówkach edukacyjnych i korporacjach.
  • Zajęcia na specjalności kryminologia i kryminalistyka zapoznają Cię z technikami śledczymi, metodami konstruowania profilu przestępcy, badaniem poszlak oraz rolą psychologii w kryminalistyce. Wiedzę przekażą Ci nasi specjaliści, którzy pracują w służbach mundurowych oraz są biegłymi sądowymi. Ukończenie studiów pozwoli Ci ubiegać się o pracę w Policji, służbach specjalnych, więziennictwie oraz służbie celno-skarbowej.
  • Cyberprzestępczość to zjawisko, które coraz bardziej przybiera na sile, a zapotrzebowanie na specjalistów do walki z tego rodzaju przestępczością stale rośnie. Jeśli interesujesz się tą tematyką i poszukujesz studiów we Wrocławiu, program naszych 3-letnich studiów będzie dla Ciebie idealny. Dowiesz się w jaki sposób zwalcza się i zapobiega cyberprzestępczości. Uzyskasz również praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu programowania, informatyki śledczej oraz działań prewencyjnych. Studiowanie na tej specjalności przygotuje Cię do pracy w służbach mundurowych i specjalnych, sektorach związanych z bezpieczeństwem informacji i instytucjach informatycznych.
  • Chcesz dowiedzieć się, na jakich procedurach i planach operacyjnych opiera się zarządzanie kryzysowe? Zapraszamy Cię do Wrocławia na studia na naszej specjalności zarządzanie kryzysowe. Pod okiem specjalistów zdobędziesz wiedzę m.in. o bioterroryzmie oraz sposobach likwidowania skutków sytuacji kryzysowych. Ukończenie tej specjalności da Ci możliwość znalezienia pracy w służbach mundurowych, Centrach Zarządzania Kryzysowego czy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Koła Naukowe Wyższej Szkoły Prawa

Na terenie WSP we Wrocławiu działają dwa koła naukowe. Koło Nauk Penalnych „Liberum” odpowiada za organizację warsztatów, konferencji oraz wizyt studyjnych. Studenci należący do koła zdobywają dodatkową wiedzę z zakresu prawa karnego, spotykają się z przedstawicielami zawodów prawniczych i systematycznie pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności. Koło Naukowe Pactum zajmuje się z kolei organizacją spotkań z ekspertami, takimi jak np. Sędzia Anna Maria Wesołowska czy Profesor Jan Miodek. Członkowie koła poszerzają swoją wiedzę z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego, a także nawiązują kontakty z instytucjami z dziedziny prawa. Przeglądając oferty uczelni we Wrocławiu, warto sprawdzić, czy funkcjonują na nich koła naukowe i na czym polega ich działalność. Jest to bowiem doskonały sposób na poszerzanie wiedzy w towarzystwie przyjaciół ze studiów.

Erasmus +

Chociaż studia we Wrocławiu mają wiele zalet, wiemy, jak ważne jest pogłębianie umiejętności językowych, zdobywanie wiedzy i doświadczenia na uczelniach zagranicznych oraz zawieranie międzynarodowych znajomości. Dlatego studia w WSP dadzą Ci możliwość wzięcia udziału w programie Erasmus+. Uczelnie partnerskie, z którymi mamy przyjemność współpracować, znajdują się w Sassari (Sardynia), Bayburt (Turcja), Toledo (Hiszpania) oraz Santiago (Hiszpania).

Akademickie Biuro Karier

Decydując się na studia we Wrocławiu z pewnością znajdziesz wymarzone miejsce pracy, w którym w przyszłości będziesz ubiegać się o zatrudnienie. Wiele studentów czuje się jednak niepewnie stawiając lub planując swoje pierwsze zawodowe kroki. Wyższa Szkoła Prawa stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom studentów i wspierać ich w kształtowaniu zawodowej przyszłości. W związku z tym na terenie Uczelni działa Akademickie Biuro Karier. Zajmuje się ono organizacją obowiązkowych praktyk, które są częścią naszego programu studiów. Biuro przygotowuje także bezpłatne szkolenia i warsztaty. Dzięki temu studenci zapoznawani są z aktualnymi potrzebami rynku i metodami rekrutacyjnymi. W ramach działalności Biura studenci mogą również spotkać się z doradcami zawodowymi. Pomagają oni stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne oraz wyznaczyć nowe cele zawodowe. 

 Jeśli szukasz studiów we Wrocławiu, w trakcie których zdobędziesz rzetelne wykształcenie, będziesz uczyć się od najlepszych, a także rozwijać się po zajęciach, zapraszamy Cię do Wyższej Szkoły Prawa. Najlepszym dowodem na to, że nasza praca i stałe podnoszenie standardów przynosi efekty, jest fakt, że zajęliśmy trzecie miejsce wśród uczelni niepublicznych w rankingu przedstawiającym zdawalność absolwentów na aplikacje prawnicze w 2019 roku. Jeśli natomiast jesteś dopiero przed maturą, ale już pasjonujesz się prawem, to przypominamy, że wymagania na studia prawnicze zazwyczaj obejmują język polski, matematykę, język obcy, a także dwa przedmioty własnego wyboru. Więcej informacji o rekrutacji na naszą Uczelnię, znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja