Wrocławska Akademia Prawa i Bezpieczeństwa 2021-2023

Wrocławska Akademia Prawa i Bezpieczeństwa dla młodzieży to nowoczesny projekt edukacyjny Wyższej Szkoły Prawa przygotowany z myślą o uczniach ostatnich klas szkół średnich. W ramach projektu wykładowcy naszej Uczelni, praktycy w zakresie prawa, kryminalistyki i kryminologii czy cyberbezpieczeństwa, przeprowadzają wykłady dla szkół, przybliżając tematy i zagadnienia, z którymi młodzi ludzie spotykają się na co dzień. Każda szkoła może dla swoich uczniów wybrać jeden lub kilka tematów wykładów.

Aktualna tematyka, atrakcyjna formuła oraz doświadczeni prelegenci – sędziowie, adwokaci, policjanci, technicy kryminalistyczni, psycholodzy – zapewniają wysoki poziom merytoryczny wykładów oraz dostęp do praktycznej wiedzy, która znajduje zastosowanie w codziennym życiu. Projekt ma na celu m.in. podniesienie świadomości dotyczącej odpowiedzialności karnej i tym samym zapobieganie konfliktom młodzieży z prawem, a także zapoznanie uczestników z etapami procesu wykrywania i udowadniania przestępstwa i przybliżenie realiów pracy w takich instytucjach jak sąd czy Policja.

Więcej na temat WAPiB na stronie: prawowroclaw.edu.pl/uczelnia/wapib

W okresie grudzień 2021 – czerwiec 2023 projekt “Wrocławska Akademia Prawa i Bezpieczeństwa dla młodzieży” jest realizowany w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” ustanowionego przez Ministra Edukacji i Nauki.