Jak przygotować się do studiów prawniczych w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu?

Zastanawiasz się nad wyborem studiów prawniczych, ale nie masz pewności, czy poradzisz sobie w procesie rekrutacji, a następnie z samym ich programem? Masz obawy związane z wymaganiami, jakie na Ciebie czekają, a być może również z przeprowadzką do wielkiego miasta? Zobacz, jak możesz przygotować się na studia prawnicze w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu – uczelni, która specjalizuje się w kształceniu prawników gotowych na czekające ich wyzwania.

Jak wyglądają studia prawnicze w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu? O czym dowiesz się w ich trakcie?

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu prowadzi 5-letnie studia magisterskie na kierunku Prawo w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej. Absolwenci szkół średnich wybierający Prawo na naszej uczelni mają do wyboru jedną z dwóch dostępnych specjalności, którymi są:

  1. Prawo w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości – specjalność ta stworzona została z myślą o osobach widzących swoją przyszłość w jednym z zawodów prawniczych (sędzia, prokurator, adwokat, radca prawny, notariusz, komornik), a jej ukończenie pozwala na zdobycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu rozstrzygania spraw karnych, sporów cywilnych czy udziału w postępowaniach mediacyjnych.
  2. Obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów – jest to propozycja dla tych studentów, którzy planują karierę doradcy prawnego, menedżera lub prawnika korporacyjnego w różnego typu przedsiębiorstwach i instytucjach, i którzy muszą w tym celu zdobyć umiejętności umożliwiające im świadczenie usług prawnych na rzecz podmiotów gospodarczych oraz konsumentów.

Każda z powyższych specjalności przygotuje Cię pod nieco innym kątem do obranej ścieżki zawodowej, jednak w obu przypadkach możesz liczyć na dogłębną wiedzę prawniczą zapewniającą mocne podstawy dla wybranego przez Ciebie w przyszłości kierunku rozwoju. Jednym z elementów tego przygotowania jest sam program studiów ułożony z uwzględnieniem tak kluczowych zagadnień, jak prawo handlowe, prawo gospodarcze publiczne, prawo karne i postępowanie karne, prawo cywilne i postępowanie cywilne, prawo Unii Europejskiej, postępowanie administracyjne, symulacja rozpraw sądowych czy metodyka rozstrzygania spraw karnych.

Jak dostać się na studia prawnicze w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu? Jakie wymagania musi spełnić kandydat na te właśnie studia?

Maturzyści często zastanawiają się, czy zawsze przy rekrutacji na studia prawnicze brane są pod uwagę przedmioty dodatkowe i punkty przyznawane na podstawie wyników matury? Nie. Nie zawsze. Wymagania na studia prawnicze związane z samym procesem rekrutacyjnym różnią się w zależności od uczelni. W przypadku Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu proces ten zamyka się w 4. prostych krokach, którymi są:

  1. Rejestracja w systemie rekrutacyjnym IRK
  2. Skompletowanie wszystkich wymaganych dokumentów (konieczne jest posiadanie świadectwa dojrzałości)
  3. Dostarczenie dokumentów do naszej uczelni – osobiście lub pocztą
  4. Odbiór informacji o wpisie na listę studentów.

I to wszystko. Bez narażania się na niepotrzebny stres, czekanie na ogłoszenie listy przyjętych czy list rezerwowych. Decyzja o umieszczeniu Cię na liście przyjętych na studia nastąpi zaraz po dostarczeniu kompletu dokumentów.

Jak przygotować się na studia prawnicze w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu? O czym powinieneś pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem nauki?

Studia prawnicze w Wyższej Szkole Prawa to dla wielu naszych studentów powód do przeprowadzki do Wrocławia – jednego z najpiękniejszych polskich miast. Do tego kroku warto przygotować się nawet kilka miesięcy przed rozpoczęciem nauki, aby móc spokojnie skupić się na nauce od początku pierwszego semestru. O tym, jak przygotować się na studia (nie tylko prawnicze) we Wrocławiu, przeczytasz w naszym poradniku „Studia we Wrocławiu: wszystko, co musisz wiedzieć”, gdzie znajdziesz m.in. informacje o tym, gdzie warto szukać dla siebie studenckiego lokum.

Jeśli oprócz studiów interesuje Cię również praca, Wrocław będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Jako jeden z największych w kraju ośrodków akademickich posiada bardzo liczną ofertę dla studentów pragnących łączyć pracę z nauką. W znalezieniu zatrudnienia odpowiedniego dla Twoich oczekiwań z pewnością pomoże Ci dostępny na naszym blogu artykuł „Jak znaleźć pierwszą pracę w czasie studiów?”. Sprawdź koniecznie, jakie możliwości na Ciebie czekają i w czym może Ci pomóc Akademickie Biuro Karier działające w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu. Z nami przygotujesz się nie tylko na studia prawnicze, ale i do w pełni samodzielnego funkcjonowania teraz i w przyszłości.

 

Powiązane strony: studia we Wrocławiu