Wysoka zdawalność na aplikacje absolwentów WSP

Z przyjemnością informujemy, że Wyższa Szkoła Prawa utrzymuje wysoką skuteczność pod względem zdawalności absolwentów kierunku Prawo na aplikacje. W roku 2021 nasza Uczelnia  okazała się najlepsza we Wrocławiu wśród Uczelni niepublicznych w liczbie osób, które zdały na aplikacje, a szósta w całej Polsce wśród uczelni z liczbą przystępujących absolwentów od 15 do 25 osób.

Podsumowanie wyników egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze, które odbyły się 25 września 2021 roku,  ukazało się 3 czerwca na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Raport zawiera analizę wyników egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą w 2021 roku. Zobacz raport.

Wg raportu Ministerstwa Sprawiedliwości do egzaminu przystąpiło 21 absolwentów WSP z roku 2021 (7 na adwokacką, 11 na radcowską i 2 na notarialną). Zdało 9 osób, dając zdawalność na poziomie 42,86%. Zarówno pod względem ilości przystępujących do egzaminu, jak i zdanych egzaminów jest to najlepszy wynik ze wszystkich Uczelni niepublicznych we Wrocławiu i szósty w Polsce w przypadku liczby zdających absolwentów od 15 do 25. Warto również podkreślić, że na sześć zdających osób, które ukończyły studia w WSP w 2021 roku z oceną „bardzo dobry”, aż 4 zdały egzamin (66,67%). Ogólna liczna absolwentów naszej Uczelni, która przystąpiła do egzaminu w 2021 wyniosła 55 osób (liczba obejmuje absolwentów z rocznika 2021 oraz wcześniejszych roczników). Z tej ogólnej liczby pozytywny wynik egzaminu uzyskało 19 osób, dając wysoką zdawalność na poziomie 34,55%.

Na podstawie danych Ministerstwa Sprawiedliwości powstało opublikowane na łamach Rzeczpospolitej obszerne podsumowanie wyników egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze za 2021 rok. Zobacz artykuł.

Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom dostania się na aplikacje prawnicze. Trzymamy kciuki za ich ukończenie oraz rozpoczęcie kariery w wymarzonym zawodzie!