Konferencja ,,Tajemnice miejsca zbrodni, czyli procesowo-kryminalistyczne taktyki i techniki dochodzenia do prawdy w procesie”

Rektor Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu, a także Koło Nauk Penalnych “Liberum’’ mają zaszczyt zaprosić na Konferencję pt.: ,,Tajemnice miejsca zbrodni, czyli procesowo-kryminalistyczne taktyki i techniki dochodzenia do prawdy w procesie”

Celem konferencji jest integracja studentów, doktorantów, środowisk naukowych różnych dziedzin nauki oraz Kół Naukowych, a także uwypuklenie roli dowodów w postępowaniu karnym.

Przedmiotem konferencji jest zwrócenie uwagi na przebieg i skuteczność procesu karnego, w kontekście zasad prawidłowego dochodzenia do prawdy. Problematyka obejmująca zakres konferencji skłaniać się będzie do wieloaspektowego wykorzystania dowodów w ramach procedowania, w tym zwłaszcza przeprowadzania dowodu z zeznań świadków, opinii biegłego, dowodu z dokumentów. Przedmiotem rozważań podejmowanych w zakresie tematycznym konferencji będzie również analiza wpływu i możliwości wykorzystania w procesie rozmaitych taktyk i technik kryminalistycznych, poczynając od tych o ugruntowanym dla procesu znaczeniu tj. daktyloskopia, mechanoskopia, osmologia, traseologia czy badanie pisma, po najnowsze osiągnięcia nauki w tym zakresie w tym zwłaszcza fonoskopię, czy badania śladów biologicznych.

Jesteś zainteresowany wydarzeniem i jesteś chętny do wysłuchaniu wykładu? A może chcesz zabrać swój głos i podzielić się, z innymi, swoją wiedzą teoretyczna bądź empiryczną?

Jeżeli odpowiedziałeś na jedno ze zdań twierdząco, to KONIECZNIE zapisz się na konferencję! Wydarzenie to umożliwia nie tylko branie biernego udziału, jako Uczestnik Konferencji, ale także czynne uczestniczenie jako prowadzący.

Jak zapisać się na Konferencję – jako BIERNY Uczestnik (OBSERWATOR)?

  1. Uzupełnij formularz zgłoszeniowy
  2. Wyślij swoje zgłoszenie na podanego maila (konferencja2023@prawowroclaw.edu.pl)
  3. PAMIĘTAJ! Masz czas do 21 kwietnia 2023 r. na wysłanie zgłoszenia.

Jak zapisać się na Konferencję – jako CZYNNY Uczestnik (PROWADZĄCY)?

  1. Pobierz i uzupełnij formularz zgłoszeniowy
  2. Zapoznaj się dokładnie i szczegółowo z formularzem
  3. Wyślij swoje zgłoszenie na podanego maila (konferencja2023@prawowroclaw.edu.pl)
  4. PAMIĘTAJ, że abstrakty referatów należy przesłać na danego maila do 21 kwietnia 2023 r.

 

Informacje dotyczące konferencji i rejestracji są dostępne również na fanpage Koła Nauk Penalnych “Liberum” na Facebooku

Konferencja odbędzie się 12 maja 2023 r. w siedzibie Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu, przy ul. Św. Jadwigi 12, Wrocław)