27 września 2021 r. na placu Wolności we Wrocławiu odbyły się uroczystości z okazji przysięgi wojskowej połączonej z prezentacją sztandaru 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk Ludwika Marszałka ps. „Zbroja”.

Zaprzysiężonych zostało prawie 100 żołnierzy, którzy po raz pierwszy w historii Brygady składali przysięgę na sztandar, wręczony poprzedniego dnia podczas obchodów Święta Wojsk Obrony Terytorialnej w Warszawie. Doniosłość uroczystości i wagę sztandaru jako symbolu jednostki podkreślał Dowódca 16 DBOT płk Artur Barański: „Sztandar to znak uosabiający naszą Ojczyznę, symbol najwyższych wartości, sławy wojennej i tradycji oraz wierności honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swoich żołnierzy. Sztandarowi oddajemy najwyższy szacunek i honor”.

Na zaproszenie Dowódcy 16 DBOT z ramienia Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu w uroczystościach udział wzięła dr Małgorzata Lizut – Pełnomocnik Prorektora ds. kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Miło nam poinformować, że zarówno w kompanii honorowej podczas centralnych uroczystości w Warszawie, jak i w poczcie sztandarowym we Wrocławiu, 16 DBOT reprezentowali  absolwenci WSP – kpr. Kacper Fąfara i kpr. Krystian Petela, których z dumą serdecznie pozdrawiamy!

Galeria zdjęć z uroczystości: https://prawowroclaw.edu.pl/przysiega-16-dbot/

 Transmisja z uroczystości dostępna jest na kanale WOT na platformie youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=N0zTCRiRGUM