„Procesy Tumskie II” – proces rodzinny

Już za 3 tygodnie odbędzie się ostatnia w tej edycji symulowana rozprawa sądowa w ramach projektu „Procesy Tumskie II”. Tym razem będzie to proces rodzinny, który odbędzie się 9 grudnia 2025 roku o godzinie 15.00 w sali sądowej WSP. Liderem projektu jest sędzia dr Anna Supranowicz.

Proces rodzinny

Tematyka piątego procesu: Władza rodzicielska

Postępowanie będzie miało za przedmiot dokonanie sądowych ustaleń w zakresie władzy rodzicielskiej rodziców nad ich małoletnimi dziećmi. W tym wypadku materia ustawowa opiera się na ogólnej kategorii „dobra dziecka”. To właśnie walka o to dobra będzie głównym problemem, który zostanie opisany i rozwikłany w czasie symulacji.

Zapisz się jako uczestnik czynny lub bierny

  • Uczestnik czynny: Zapisz się na proces przed sądem pracy, wysyłając maila na adres: procesytumskie@prawowroclaw.edu.pl, podając imię i nazwisko oraz preferowaną rolę w procesie, od 19.11.2025 do 26.11.2025. 

UWAGA: Liczy się kolejność zgłoszeń! Zgłoszenia wysłane przed lub po wyznaczonym terminie nie będą brane pod uwagę. Istnieje możliwość otrzymania wydrukowanych akt sprawy – na życzenie (najpóźniej dzień przed procesem).

  • Uczestnik bierny: Zapisy odbywają się przez dedykowany formularz dostępny TUTAJ. Zgłoszenia przyjmujemy od 16 maja. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Procesy Tumskie II

Projekt ma na celu popularyzację wiedzy prawniczej, w szczególności z zakresu funkcjonowania sądów, prokuratury i profesjonalnych pełnomocników, poprzez symulowane procesy sądowe. Każda z pięciu edycji projektu „Procesy Tumskie II” obejmuje symulowany proces sądowy (ostatnią rozprawę) oraz wydarzenia towarzyszące, takie jak artykuł, akta sprawy i podcast omawiający przebieg procesu. Więcej informacji możesz znaleźć TUTAJ.

Projekt jest realizowany w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II” ustanowionego przez Ministra Edukacji i Nauki.