PRAWO W CZASIE KRYZYSU
Studia podyplomowe
Studia podyplomowe
Znane od wieków przekleństwo „Obyś żył w ciekawych czasach” po doświadczeniach pierwszej połowy XX wieku miało się już nigdy nie zaktualizować. Ostatnie lata pokazały jednak, że „nieciekawe czasy” stanowią jedynie przerwę pomiędzy kolejnymi sytuacjami kryzysowymi. Stan pandemii, wojna, klęski humanitarne i żywiołowe stanowią przy tym wyzwanie nie tylko dla moralności, ale także dla wszelkich osiągnięć nowoczesnego społeczeństwa. Kryzys, ujawniający się pod różnymi postaciami, stanowi wyzwanie także dla prawa.
Celem studiów podyplomowych „Prawo w czasach kryzysu” jest przekazanie słuchaczom wiedzy z zakresu funkcjonowania prawa w czasach kryzysu, niezbędnej do podejmowania pracy w podmiotach świadczących szeroko rozumianą pomoc prawną lub usługi prawnicze, jak i jednostkach zajmujących się prawem jedynie przy okazji głównego profilu swojej działalności.
Studia podyplomowe realizowane są w formie niestacjonarnej w wymiarze 200 godzin, w tym 100 godzin zajęć teoretycznych oraz 100 godzin zajęć praktycznych. Tryb hybrydowy.
Zajęcia w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu prowadzone są przez osoby posiadające bogate doświadczenie zawodowe w różnych gałęziach prawa. Prowadzący, stosując aktywne metody nauczania takie jak ćwiczenia warsztatowe czy analizy przypadków, angażują słuchaczy, pobudzają ich zainteresowanie oraz motywację.
Zajęcia uczą samodzielnego myślenia, analizy krytycznej, wykorzystywania posiadanej wiedzy do rozwiązywania problemów oraz umiejętności podejmowania skutecznych działań. Wykładowcy Wyższej Szkoły Prawa dzielą się ze słuchaczami swoim doświadczeniem, warsztatem pracy oraz wiedzą praktyczną, aby absolwent studiów podyplomowych nie tylko uzyskał wiedzę z zakresu funkcjonowania prawa w czasach kryzysu, ale również zdobył przekrojowe kompetencje pozwalające na odnalezienie się w sieci kryzysowych sytuacji i stosunków prawnych.
Studia podyplomowe „Prawo w czasach kryzysu” adresowane są zarówno do absolwentów prawa i administracji (szczególnie prawników wewnętrznych), jak i słuchaczy nieposiadających wiedzy szczegółowej z zakresu nauk prawnych (pracowników działu kadr, księgowych, BHP, inspektorów RODO, ekonomistów, managerów, socjologów, politologów).
© Copyright 2015 – 2023
– Wyższa Szkoła Prawa
Przetwarzanie danych osobowych
Polityka prywatności
Deklaracja dostępności